prezenty na dzień chłopaka

Książkowe propozycje na Dzień Chłopaka

Prezenty na dzień chłopaka bestsellerowy mogą być różne, ale dla każdego mola książkowego kolejne książki na półce zawsze stanowią największy powód do radości. Wybór zależny jest od osobistych gustów oraz przeczytanych już wcześniej książek, ale są pewne klasyki, które zrobią wrażenie na każdym. “To” Stephena Kinga doczekało się doskonałej ekranizacji, w której jak to często bywa, zabrakło wielu szczegółów zawartych w opasłym tomie. Podobnie wygląda sytuacja z “Pianistą” Władysława Szpilmana, którego zekranizował Roman Polański. Jeśli chłopak nie miał jeszcze okazji przeczytać tych książek, mogą one okazać się świetnym pomysłem na prezent.

Kiedy atakuje “to”

Stephen King na przestrzeni lat przyzwyczaił swoich czytelników do powieści grozy, w których nie brakuje poczucia humoru i rozległego kontekstu, który jeszcze bardziej uprawomocnia nadzwyczajne i przerażające wydarzenia. Tak samo wygląda to w kultowej powieści “To” opowiadającej o grupie dzieciaków w amerykańskim miasteczku, które mają do czynienia z przerażającym klaunem zamieszkującym kanały. Drastyczne sceny nie są pozbawione artyzmu i świadczą o wielkiej wyobraźni autora. To jedna z tych książek, które sprawiają, że czytelnik czuje coraz większą potrzebę, aby monitorować otoczenie i sprawdzać, czy nie grozi mu niebezpieczeństwo. Po wielu latach i traumatycznych przeżyciach jako dorośli ludzie bohaterowie wracają, aby raz na zawsze rozprawić się z wszechmocnym potworem.

Najsłynniejszy pianista na świecie

“Pianista” to poruszająca autobiografia Władysława Szpilmana, która została zekranizowana w Oscarowym filmie Romana Polańskiego o tym samym tytule. Władysław Szpilman urodził w się w żydowskiej rodzinie i był wybitnym pianistą współpracującym z polskimi gwiazdami oraz Polskim Radiem. Jego przeżycia w okupowanej Warszawie i getcie warszawskim stanowiły właściwie gotowy scenariusz. Za sprawą swojego talentu i znajomości udało mu się przeżyć Holokaust, chociaż cała jego rodzina zginęła w komorach gazowych Treblinki. Po likwidacji getta ukrywał się w ruinach i udało mu się przeżyć po raz kolejny dzięki grze na pianinie, którą zachwycił niemieckiego żołnierza. W tej niezwykłej autobiografii czytelnicy będą mogli odnaleźć ślady przedwojennej Warszawy, w której stykały się różne kultury, a także poznać historię Holokaustu z perspektywy osoby, która cudem go przeżyła.