prezenty na dzień chłopaka

Jakie kryteria brać pod uwagę wybierając prezenty na dzień chłopaka?

Teoretycznie, znalezienie prezentu na dzień chłopaka nie jest trudnym zadaniem. Jeśli wierzyć internetowym poradnikom, już butelka piwa rzemieślniczego powinna być upominkiem sprawiającym radość. Osoby chcące, aby prezent miał bardziej osobisty charakter, nie zgadzają się jednak z tym, że takie podejście ma sens. Warto więc zastanowić się nad bardziej przemyślanymi kryteriami wyboru.

Po pierwsze – zainteresowania

Prezenty na dzień chłopaka (najczęściej wybierany) mogą być znakomitą okazją, aby zainicjować znajomość albo przenieść ją na wyższy, bardziej romantyczny poziom. W obu przypadkach dobrze jest stawiać przede wszystkim na te upominki, które nawiązują do zainteresowań i upodobań osoby, która ma być nimi obdarowana. Może się wydawać, że prezenty nawiązujące do hobby chłopaka są dość niebezpieczne, bo zwykle wymagają sporego nakładu środków. Jeśli więc nie chce się wywoływać zakłopotania, dobrym pomysłem może okazać się nawiązanie do hobby w nieco bardziej żartobliwy sposób. Zakup nowej gry komputerowej rzeczywiście może stanowić pewne obciążenie dla budżetu. Kubek z wizerunkiem bohatera wspomnianej gry jest już jednak upominkiem znacznie mniej zobowiązującym.

Po drugie – stopień zażyłości

Innym ważnym kryterium pozwalającym na wybór trafionych prezentów na dzień chłopaka, wydaje się stopień zażyłości z obdarowaną osobą. Jeśli relacja nie jest jeszcze zbyt bliska, zakup bokserek ozdobionych trąbą słonika może nie być najlepszym rozwiązaniem. Owszem, prezent taki można uznać za dowcipny i uroczy. Nie ma jednak pewności, czy zamiast radości nie doprowadzi do niepotrzebnego zażenowania.

Nieco większe pole do manewru ma się wtedy, gdy jest się już z chłopakiem w związku, bez względu na to, jak bardzo jest on intensywny. W takim przypadku bardziej intymny prezent jest przeważnie odbierany jako dowód zaangażowania. Prezenty na dzień chłopaka mogą być zresztą wykorzystywane do tego, aby dać do zrozumienia, że związek jest odbierany jako dojrzały. Mogą też stanowić zachętę do wprowadzenia go na wyższy poziom.